مقاله ای درمورد واژه استرس

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  مقاله ای درمورد واژه استرس

  مقاله ای درمورد واژه استرس

  واژه استرس[1] امروزه چنان نقل هر زبانی است که گویا استرس مسئله همگانی و همه گیر و مبتلا به انسان امروز ومشخصه زندگی اوست ، بارها و بارها از زبان این و آن این کلمه را شینده ایم و حتما متوجه شده ایم که استرس را بیماری قرن بیستم دانسته اند . «خواجه پور 1377 ،صفحه 9» .

  مقوله استرس در سراسر جهان به موضوع روز تبدیل شده است با نگاهی گذرا به اخبار روز جهان این امر روشن می شود ، جنگ و انهدام ، مشکلات اقتصادی ،تراکم زیستی ،‌افزایش بی رویه جمعیت ، متزلزل شدن نهاد خانواده ،رشد فردگرایی ، آلودگی محیط زیست تنها مشتی از خروار فرایند عوامل استرس زا هستند ، اما با تمام اینها استرس جزئی از زندگی ماو شرط لازم برای تمام موجودهای زنده برای واکنش مناسب در برابر وضعیت تهدید کننده است . زندگی بدون استرس غیرطبیعی است و همچنین خسته کننده (بهروزی 1380 ، صفحه 43)

  استرس را نمی توان از زندگی حذف کرد ، همانند تولد ، مرگ ، غذا خوردن ، عشق ورزیدن ، جزئی از زندگی ماست به نظر می رسد پیروهانری لو استرس را این چنین تعریف کرده است ، که استرس یک نظریه نیست بلکه کشف علمی استرس ، به نظر انسان همواره در معرض استرس قرار دارد ، استرس یک نوع تحریک است ، او ادامه می دهد استرس فیزیولوژیکی ، برای آهنگ زیستی و آنچه برناد آن را اثبات محیط داخلی و کانن آن را تعادل درونی بدن نامیده و نوعی ضرورت است «انصار جعفری 1378 ، صفحه 18» .

  نباید از استرس به طور کلی دور باشیم که این امر نه ممکن است و نه مطلوب زیرا استرس قسمتی از زندگی ماست و محصولی است طبیعی از وجود محیط ما هیچ دلیلی برای حذف استرس نداریم .

  ولی برای اینکه بتوانیم به حدنصاب ارزش وجودی خود رسیده و آن را شکوفا و محقق نماییم ، لازم است ابتدا سطح مطلوب استرس را در خود بشناسیم و پس انرژی ذخیره برای سازگاری به نحوه مطلوب و سودمند استفاده کنیم البته تا حدی که با ظربفیت جسمی نو روانی ما منطبق باشد (شاملو 1378صفحه 13).

  با توجه به اینکه استرس یکی از عوامل موثر بر سلامت افراد است در این پژوهش این موضوع مورد توجه قرار میدهیم که از کدام شیوه های استرس استفاده کنیم تابتوانیم تا حد امکان استرس در خود را کاهش دهیم و از کدامیک از شیوه های کنار آمدن بهره بگیریم تا بتوانیم حداقل ، استرس را در نوجوانان خانواده ها کاهش دهیم .

  ;

  ;

  ;

  ;

  ;

  ;

  ;

  این مقاله به صورت; ورد (docx ) می باشد و تعداد صفحات آن 62صفحه; آماده پرینت می باشد

  چیزی که این مقالات را متمایز کرده است آماده پرینت بودن مقالات می باشد تا خریدار از خرید خود راضی باشد

  مقالات را با ورژن; office2010; به بالا بازکنید  دریافت‌فایل  ادامه مطلب
  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 14 مهر 1395 ساعت: 2:34
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123