تحقیق در مورد ضرورت و توسعه روشهای آبیاری تحت فشار در آبیاری فضای سبز

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  <a href='http://azaminsabz2d.niloblog.com/p/2/'>تحقیق</a>

  لینک *پایین مطلب*

  فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

  تعداد صفحه44

  فهرست مطالب

  بطور کلی روشهای آبیاری به سه دسته تقسیم می شوند:

  شرایطی که آبیاری بارانی توصیه میشود:

  مزایا و معایب آبیاری بارانی:

  آبیاری قطره ای:

  محاسن و معایب آبیاری قطره ای:

  نزولات جوی منطقه :

  اقلیم منطقه :

  آبیاری قطره ای دریپ:

  موقعیت جفرافیایی منطقه :

  رطوبت هوا :

  انتخاب سیستم آبیاری :

  وانزلنا من السمآء مآء طهورا

  واز آسمان آبی آب طاهر و مطهر برای شما نازل کردیم

  ما به قداست آب پی برده ایم دانش فنی و ابزار مدرن را به خدمت گرفتیم تا طبیعت و صنعت را به توازن برسانیم همانا در نیل به این هدف سخت می کوشیم.

  بخش کشاورزی در ایران یکی از مهمترین بخشهای اقتصادی می&zwnj باشد و این در حالی است که کمبود آب اصلی&zwnj ترین عامل محدود کننده تولید محصولات کشاورزی و غذایی است.

  استفاده&zwnj بهینه&zwnj از آب&zwnj در کشوری&zwnj چون&zwnj ایران&zwnj که&zwnj از نظر اقلیمی&zwnj دارای&zwnj وضعیت&zwnj خشک&zwnj تا نیمه&zwnj خشک&zwnj است&zwnj از اهمیت&zwnj فراوانی&zwnj بخصوص در گسترش و توسعه فعالیتهای کشاورزی برخوردار است&zwnj . بهره&zwnj برداری&zwnj بهینه&zwnj از &zwnj منابع&zwnj آبی&zwnj برای این منظور جز با توجه&zwnj کامل&zwnj به&zwnj معیارهای&zwnj اقتصادی&zwnj و اجتماعی&zwnj ممکن&zwnj نیست&zwnj و توجه&zwnj به&zwnj هزینه&zwnj ها و فوائد اجتماعی&zwnj در تخصیص&zwnj منابع&zwnj آب ودر بهبود عملکرد اقتصادی&zwnj بخش&zwnj آب&zwnj .حایزاهمیت&zwnj است.

  استان خراسان که خشکی و پراکنش نامناسب زمانی و مکانی بارندگی واقعیت گریزناپذیرآن است،نیزازاین مقوله مستثنا نبوده و استفاده بهینه ازآب و منابع آبی در تولید بخش کشاوزی آن بسیار حایز اهمیت می باشد .

  لذااعمال مدیریت صحیح و بکارگیری تکنیکهای پیشرفته همچون استفاده ازسیستمهای آبیاری تحت فشاربه منظور حفظ ذخیره رطوبتی خاک وافزایش ظرفیت نگهداری آب در خاک از جمله اقدامات موثر برای افزایش راندمان آبیاری ودرنتیجه بهبودبهره برداری از منابع محدود آبی می باشد.

  در این طرح سیستم آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای تواما با توجه به معیارها و استانداردهای گزینش سیستم آبیاری تحت فشارانتخاب شده است تا با اعمال آن و ارایه مدیریت منطقی و صحیح بتوان از منبع آب موجود بهره

  بیشتری گرفته، شاهد تامین و حفظ رطوبت مطلوب درختان بوده ، از رویش علفهای هرز جلوگیری نموده، در نیروی انسانی و کارگری ومصرف انری صرف جویی نموده و در نهایت راندمان و بازده آبیاری که نسبت آب ذخیره شده در ناحیه ریشه در خاک به آب تأمین شده از منبع اصلی آبیاری را نمایان می کندرا تا ۹۵درصد بالا برد.

  ضرورت و توسعه روشهای آبیاری تحت فشار در آبیاری فضای سبز:

  توسعه یک سیستم در دو بخش کمی و کیفی امکان پذیر است و سیستمی موفق خواهد بود که همزمان در دو بخش یاد شده پیشرفت داشته باشد.

  توسعه اراضی آبی ، با میزان مصرف فعلی آب و رساندن سطح فضای سبز به حد مناسب با منابع آب محدود عملی نخواهدشد. لذا تغییر الگوی مصرف و کنترل آب در محل مصرف و افزایش سطح زیرکشت فضای سبز میتواند بسیاری از مشکلات را بر طرف نماید.

  کنترل آب، صرفه جویی و بالا بردن راندمان آبیاری در روشهای سنتی موجود ، احتیاج به صرف وقت و هزینه زیادی دارد.

  تبدبل روش آبیاری غرفابی با راندمان پایین به روش آبیاری شیاری با راندمان بالا احتیاج به تسطیح دقیق دارد و این روش در اراضی شیبدار و با توپوگرافی نا مناسب امکان پذیر نخواهد بود.

  در چنین شرایطی بهترین روش بالا بردن راندمان آبیاری ، توسعه روشهای آبیاری تحت فشار میباشد. اجرای این روشها در زمان کوتاه صورت گرفته و بازده تولید در ازاء واحد حجم آب مصرفی با مدیریت مناسب ، میتواند افزایش یابد.

  از عواملی که  دریافت‌فایل  ادامه مطلب
  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 3:42
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123